seven

Interaktywne rozwiązania w edukacji XXI wieku

dzieci w klasie

Interaktywne rozwiązania w edukacji XXI wieku

Informacje są znacznie lepiej zapamiętywane, gdy prezentuje się je w formie atrakcyjnej dla oka. Z tego względu coraz więcej szkół decyduje się na wzbogacanie swojej oferty edukacyjnej o różnego rodzaju rozwiązania interaktywne jak m.in.: specjalistyczne tablice, czy cyfrowe piórka. 

Zapraszamy do przewodnika po technologiach, które wspomagają edukację i kończą ze stereotypem nudnych i statecznych lekcji. 

 

Technologia dała szkolnictwu zupełnie nowe możliwości w zakresie kształtowania wiedzy wśród młodego pokolenia - przeprowadzania prezentacji, lekcji, czy spotkań. We współpracy z komputerem, projektorem i tabletem można dziś prowadzić niezwykle dynamiczne i ciekawe zajęcia, które pozostaną w głowach młodych na długie lata.  

 

Tablice IPBoard - automatyczny zapis z pola pisania

Tablice IPBoard posiadają możliwość pisania, rysowania lub zaznaczania jednocześnie za pomocą dwóch pisaków w dowolnym miejscu tablicy. Praca na nich odbywa się za pomocą dostępnych w zestawie narzędzi jak: pióro, zakreślacz, flamaster oraz pędzel. Kolor narzędzia, a także grubość linii dostosowywane są do indywidualnych potrzeb użytkownika. 

 

Dodatkową możliwością tablic IPBoard jest zapis wszystkiego, co zostanie na niej napisane lub narysowane. Odbywa się to dzięki automatycznemu zapamiętywaniu pisanej treści. Wszystko co zostanie już zapisane można dzięki wbudowanej kamerze z powodzeniem nagrać, a następnie przekształcić i odtwarzać jako film w formacie avi.

Wykorzystanie powyższych tablic interaktywnych daje nowoczesne możliwości efektywnej, zdalnej edukacji. Dzięki niej bowiem można połączyć się z innymi tablicami znajdującymi się w różnych lokalizacjach na świecie i pracować wspólnie z innymi użytkownikami.

 komputery i tablice interaktywne

Tablice interaktywne umożliwiają wykorzystanie każdej aplikacji, każdego zdjęcia i filmu dostępnego na naszym komputerze. Jedyne co Cię może ograniczyć to Twoja wyobraźnia. 

 

Zobacz dane techniczne:

Tablica IPBoard 77

Tablica IPBoard 85

 

 

Tablica mobilna GOMaxx 

Tablica mobilna GOMaxx jest rozwiązaniem idealnym przy prowadzeniu zajęć w kilku różnych miejscach, przechodzeniu z klasy do klasy.

 

Urządzenie zostało skonstruowane w taki sposób, by miejscem wyświetlania mogła stać się praktycznie każda powierzchnia. Możemy wykorzystać w tym celu standardową tablice suchościeralną, ścianę, czy też ekran. Obszar roboczy w ten sposób wykorzystany może osiągnąć aż 150". Przekracza to w znacznym stopniu obszar zasięgu wszystkich obecnie dostępnych tablic interaktywnych na rynku.

 

Tablica mobilna GOMaxx wyposażona jest w wskaźnik teleskopowy, dzięki któremu prezentacje na tablicy nie będą spotykały się z problemem zasłaniania obrazu przez osobę prezentującą. Opcjonalnie można jednak również dokupićpisaki, które cieszą się większą popularnością użytkowników tablic mobilnych GOMaxx. Tablica mobilna GOMaxx może również współpracować z projektorem podwieszonym do sufitu. 

 

Zobacz dane techniczne: 

Tablica mobilna GoMaxx

 

Główną jednak zaletą tablic mobilnych GOMaxx jest jej wielkość. Mieści się ona bowiem w kieszeni. Nie zajmując dużo miejsca daje nam możliwość wykorzystania jej w różnych miejscach z podobną funkcjonalnością do tradycyjnych tablic interaktywnych. 
 

 Tablice interaktywne Zielona Góra

 

 

Cyfrowe pióro iNote

To najlepszy sposób na sporządzanie szybkich, czytelnych notatek z zapisem cyfrowym. Montując urządzenie iNote do kartki papieru i posługując się elektronicznym długopisem w ciągu kilku sekund możemy otrzyma komputerowy zapis ręcznych notatek. 

Elektronicznym piórem tworzymy dowolne teksty - odręczne zapiski, uwagi do spotkania, wykładu, grafiki, szkice, projekty. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk dla potwierdzenia zapisu na ekranie LCD i podłączyć urządzenie do komputera. Wewnętrzna pamięć flash mieści do 100 stron notatek (format A4). Mówiąć krótko - pióro iNote daje swojemu użytkownikowi bardzo szerokie możliwości. 
 
cyfrowe piórko SEVEN Zielona Góra

W ofercie SEVEN znaleźć można wszystkie powyższe urządzenia - piórka iNote przenoszące ręczne notatki na formę elektroniczną, tablice mobilne (które zmieszczą się w kieszeni), a także tablice interaktywne - uwypuklające tekst i pozwalające na jednoczesne pisanie po kilku miejscach, wspomagające prowadzenie zajęć zdalnych, nagrywające, wyświetlające dane z komputera oraz zezwalające na ich modyfikację w czasie rzeczywistym.
 
Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą edukacyjną stworzoną dla placówek oświatowych (przygotowaliśmy specjalne rabaty). Jednak to, co tam można znaleźć to tylko ułamek naszych możliwości.
 
Gorąco zachęcamy do nawiązania kontaktu. Porozmawiamy o Twoich potrzebach, zobaczysz, że technologia nie ma dla nas praktycznie żadnych ograniczeń - znajdziemy dla Ciebie najlepiej dostosowane rozwiązanie pośród wszystkich dostępnych na rynku.